CPP "METANOIA"
DDM "STUDNIA"
Caritas Diecezji Płockiej
Katolickie Radio Diecezji Płockiej
Nowa Ewangelizacja DP
Wydział ds. Rodzin
Szkoły Katolickie w Płocku
Gość Płocki
Księgarnia Diecezjalna
Służba Liturgiczna DP
Leonianum
Sklep internetowy SACERDOS
E-KAI Płock
powiększanie: a | A

Kalendarz wydarzeń 2019

KALENDARZ WYDARZEŃ DUSZPASTERSKICH
W DIECEZJI PŁOCKIEJ W 2019 ROKU
 
STYCZEŃ
1                      UroczystośćŚwiętej Bożej Rodzicielki Maryi; 52. Światowy Dzień Pokoju
6                      Uroczystość Objawienia Pańskiego
22. rocznica święceń biskupich J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery
Orszak Trzech Króli
9                      Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych (Płock)
10                    Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
12                    1. Spotkanie formacyjne dla kandydatów na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej (Płock, CPP Metanoia)
15                    Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
17                    22.Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce
19                    2. Spotkanie formacyjne dla kandydatów na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej (Płock, CPP Metanoia)
                        Msza Święta dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 11.00)     
18-20              Warsztaty muzyki liturgicznej (Płock, MCEW Studnia)
18-25              Tydzień modlitw o jedność chrześcijan
20                    3. Diecezjalny Dzień Babci i Dziadka (Płońsk, par. pw. św. Michała Archanioła, godz. 11.30)
22-27              ŚDM w Panamie        
26                    19.Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce
26                    Diecezjalny Dzień Młodych Panama w Płocku (Płock)
3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów na Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej (Płock, CPPMetanoia)
28-30              Rekolekcje dla maturzystów (Płock, MCEW Studnia)
 
LUTY
1-3                  Szkoła animatora Ruchu Światło-Życie (Płock, MCEW Studnia)
2                      Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 10.30)
2-9                  Rekolekcje na nartach organizowane przez RRN DP (Słowacja)
3-6                  Rekolekcje dla młodzieży organizowane przez RRN DP (Popowo)
5-7                  Warsztaty o podejmowaniu decyzji (Płock, MCEW Studnia)
8-9                  Rekolekcje i posiedzenie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej (Płock)
9                      Diecezjalny Dzień Skupienia RRN DP (Ciechanów)
11                    27. Światowy Dzień Chorego; NMP z Lourdes
12                    Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
13-17              Szkoła kontaktu z Bogiemdla młodzieży (Płock, MCEW Studnia)
14                    Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
                        3. Diecezjalny Dzień Zakochanych, liturgiczne wspomnienie św. Walentego – (Płock, parafia św. Bartłomieja)
15                    Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów klas I-III SP (Płock)
15-17              Kurs Ceremoniarza Służby Liturgicznej (Płock, Szkoły Katolickie)
16                    Msza Święta dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 11.00))
21                    Wieczór skupienia dla animatorów RRN DP (Dąbrowa)
22                    88. rocznica Objawień Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku
22-24              Rekolekcje RRN DP (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia)
                        Kurs Nowe Życieorganizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji pw. św. Łukasza Ewangelisty (Płock, par. pw. św. Wojciecha)
27                    3. rocznica święceń biskupich J. E. Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego
Etap diecezjalny XXIX Edycji Olimpiady Teologii Katolickiej (Bieżuń, ul. Warszawska 4)
 
MARZEC
1-3                  Rekolekcje dla katechetów (Płock, MCEW Studnia)
2                      Warsztat Trudne sytuacje na katechezie(Ciechanów, MSCDN, ul. Sienkiewicza 33)
3-9                  52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
4                      Wiosenna sesja Dekanalnych Duszpasterzy Trzeźwości (Płock)
5                      Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
8-10                Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej (Popowo, Ośrodek Caritas)
                        Rekolekcje dla studentów organizowane przez RRN DP (Dąbrowa) 
9                      Diecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet (Płock, par. pw. św. Wojciecha)
                        Diecezjalny Dzień Skupienia RRN (Ciechanów)
10                    Liturgiczne ustanowienie nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej DiecezjiPłockiej Świętej (Popowo, Ośrodek Caritas)
13                    6. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Apostolską (Święto Papieskie)
14                    Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
15-17              Rekolekcje dla młodych małżeństw organizowane przez RRN (Popowo)
                        Rekolekcje dla Członków Parafialnych Zespołów Caritasi Parafialnych Zespołów Charytatywnych (Popowo, Ośrodek Caritas)
16                    Msza Święta dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 11.00)
21                    Wieczór skupienia dla animatorów RRN DP (Dąbrowa)
21-24              Kurs Janorganizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji pw. św. Łukasza Ewangelisty (Soczewka)
22-24              Oaza modlitwy (Płock, MCEW Studnia)
24                    Narodowy Dzień Życia
25                    Uroczystość Zwiastowania Pańskiego,Dzień Świętości Życia; w parafiach diecezji Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego
31                    Msza św. z obrzędem udzielenia posług lektoratu i akolikatu (Płock, WSD, godz. 17.00)
 
KWIECIEŃ
5-6                  Pielgrzymka maturzystów Diecezji Płockiej na Jasną Górę
6-7                  Nowe Życie z Bogiem - rekolekcje ewangelizacyjne dla sołtysów i radnych organizowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji pw. św. Łukasza Ewangelisty (Maków Mazowiecki)
11                    Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
12                    Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta (Płock)
13                    34. rocznica święceń biskupich J. E. Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego
Diecezjalny Finał Piłki Nożnej Halowej Ministrantów (Płońsk)
Diecezjalny Dzień Skupienia RRN DP (Ciechanów)
14                    Niedziela Palmowa – obchody 34. Światowego Dnia Młodzieży w diecezji i spotkanie młodzieży diecezji płockiej z Biskupem Płockim
16                    Pielgrzymka pracowników Kurii i wszystkich urzędów centralnych Diecezji Płockiej do Działdowa z okazji 20. rocznicy beatyfikacji Męczenników abpa A.J. Nowowiejskiego i bpa L. Wetmańskiego (Działdowo)
21                    Śniadanie Wielkanocne dla podopiecznych Caritas(Płock, ul. Sienkiewicza 54) 
23                    Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
24-25              Płockie Dni Pastoralne (Płock,NoveKino Przedwiośnie)
26-28              Rekolekcje dla katechetów (Płock, MCEW Studnia)
27                    Pielgrzymka do relikwii św. Joanny Beretty Molli (Płock, św. Jakuba)
Adoracja Najświętszego Sakramentu organizowana przez KSM DP (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia)
28                    Niedziela Miłosierdzia Bożego – Święto Patronalne Caritas
28 IV-4 V       Tydzień Miłosierdzia
 
 
MAJ
1-5                  Szkoła kontaktu z Bogiemdla młodzieży (Płock, MCEW Studnia)
2                      12. rocznica nominacji J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery na stolicę biskupią w Płocku
2-5                  Kurs Mojżeszorganizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji pw. św. Łukasza Ewangelisty (Ratowo, Sanktuarium św. Antoniego)
5-12                Tydzień Biblijny
6                      Spotkanie Rady Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Płockiej (Płock, Opactwo Pobenedyktyńskie, godz. 18.00)
9                      Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
10                    Finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego dla uczniów kl. V-VIII SP i kl. III gimnazjum  (Par. Grudusk)
Konkurs plastyczny dla uczniów kl. IV SP (Płock)
11                    Dzień Ministranta, ustanowienie lektorów i ceremoniarzy (Płock, WSD)
                        Diecezjalny Dzień Skupienia RRN DP (Ciechanów)
16                    Wieczór skupienia dla animatorów RRN DP (Dąbrowa)
17-19              Rekolekcje RRN DP (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia)
                        Oaza modlitwy (Płock, MCEW Studnia)
18                    4. Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej DP (Czerwińsk nad Wisłą)
Msza Święta dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 11.00)
21                    Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
24                    Pielgrzymka młodzieży z Żuromina do Działdowa(Żuromin / Działdowo)
24-26              Rekolekcje dla animatorów młodzieżowych RRN DP (Dąbrowa)
25                    Pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem (Płock, Cmentarz Katolicki, godz. 17.00)
                        Święcenia diakonatu (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 11.00)
28                    Modlitwa przy pomniku bł. abpa A.J. Nowowiejskiego organizowana przez Koło Naukowe WSD (Płock)
 
CZERWIEC
1                      Wyjazd na Lednicę organizowany przez KSM (Lednica)
2                      Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Marsz dla Życia i Rodziny (Płock)
7-9                  Rekolekcje dla katechetów (MCEW Studnia, Płock)
8                      Diecezjalny Dzień Skupienia RRN DP (Ciechanów)
                        Ewangelizacja i czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego organizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji pw. św. Łukasza Ewangelisty (Płock, Bazylika Katedralna)
11                    Spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli (Płock, Fara, godz. 18.00)
12                    Wspomnienie 108 Męczenników II Wojny Światowej
13                    20. Rocznica beatyfikacji Płockich Biskupów Męczenników
Wieczór skupienia dla animatorów RRN (Dąbrowa)
                        Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
15                    Święcenia prezbiteratu (Płock, Bazylika Katedralna, godz. 11.00)
                        11. Piesza Pielgrzymka im. Bł. Abpa A.J. Nowowiejskiego z Płocka do Słupna organizowana przez Akcję Katolicką (Płock / Słupno)
                        Msza Święta dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 11.00)
16                    Diecezjalne uroczystości z okazji 20. rocznicy beatyfikacji Płockich Biskupów Męczenników (Ciechanów, parafia pw. Bł. Płockich Biskupów Męczenników)
21-23              Eucharystyczny Dzień Skupienia dla młodzieży organizowany przez RRN DP (Dąbrowa)
22                    Mazowiecki Kongres Trzeźwości, 2. Kongres Trzeźwości DP, 10. Spotkania ze Sługą Bożym Mateuszem Talbotem (Biała)
28                    Ewangelizacja Ciechanowa organizowana przez Szkołę Nowej Ewangelizacji pw. św. Łukasza Ewangelisty (Ciechanów)
26 VI-14 VII  I turnus Oazy Żywego Kościoła (Gliczarów Górny)
29 VI-7 VII    Letnie rekolekcje RRN DP (Bańska Wyżna)
 
LIPIEC
6-11                30. Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu z Bieżunia do Niepokalanowa
7-13                Rajd dla Życiaz Rostkowa do Zabawy organizowany przez KSM (Rostkowo / Zabawa)
15-21              Akademia Służby i Rozwoju na Śnieżnicy organizowana przez KSM DP (Śnieżnica)
16 VII-1 VIIIII turnus Oazy Żywego Kościoła (Gliczarów Górny)
18-21              Kurs Historia Zbawieniaorganizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji pw. św. Łukasza Ewangelisty (Ratowo)
20-30              Oaza Dzieci Bożych (Swarzewo)
 
SIERPIEŃ
6-14                38. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę
15                    Koronacja koroną papieską obrazu Matki Bożej Smardzewskiej (Smardzewo)
15-18              Rekolekcje RRN DP (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia)
28                    Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2019/2020 (Płock)
29                    Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2019/2020 (Ciechanów)
30                    Spotkanie katechetyczne przed nowym rokiem szkolnym 2019/2020 (Pułtusk)
 
WRZESIEŃ
2-9                  Wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych (Popowo, Ośrodek Caritas)
7                      Turniej KSM DP Piłki Siatkowej o Puchar Ks. Biskupa Piotra Libery       
8-14                9. Tydzień Wychowania w Polsce
12                    Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
14                    37. Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa pod hasłem: nieJESTEMsam
                        Sztafeta do grobu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki - ku czci Męczenników stanu wojennego organizowana przez AK DP (Pułtusk)
                        Diecezjalny Dzień Skupienia RRN DP (Ciechanów)
15                    Dożynki Diecezji Płockiej (Płońsk, par. pw. św. Ojca Pio)
18                    Święto św. Stanisława Kostki, Głównego Patrona Diecezji Płockiej
19                    Wieczór skupienia dla animatorów RRN (Dąbrowa)
20                    19. Memoriał szachowy im. św. Stanisława Kostki (Przasnysz, Szkoła Podstawowa nr 2)
21                    Msza Święta dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 11.00)
21-22              35. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę
30                    Jesienna Sesja Dekanalnych Duszpasterzy Trzeźwości (Zakroczym)
 
PAŹDZIERNIK
2-3                  Kurs pastoralny dla fotografów i kamerzystów (Płock, CPP Metanoia)
4                      Wieczór skupienia dla kobiet organizowany przez RRN DP (Mława)
4-5                  Rekolekcje dla Doradców Życia Rodzinnego(Popowo)
10                    Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
                        Modlitwa przy pomniku bł. bpa Leona Wetmańskiego organizowana przez Leonianum – Piękne Życiei Wydział ds. Rodzin (Płock)
12                    Diecezjalny Dzień Skupienia RRN DP (Ciechanów)
13                    19.Dzień Papieski
15                    Dzień Dziecka Utraconego – Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 17.00)
16                    41. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża 
7. Bieg Papieski organizowany przez AK DP (Płock)
                        Wieczór skupienia dla animatorów RRN DP (Dąbrowa)
19                    Msza Święta dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 11.00)
20                    Msza św. w intencji misji (Płock, Bazylika Katedralna)
20-26              93.Tydzień Misyjny
25                    Wieczór skupienia dla mężczyzn organizowany przez RRN DP (Mława)
 
LISTOPAD
3                      Msza św. w intencji zmarłych w hospicjach CaritasDiecezji Płockiej (Płock, Bazylika Katedralna)
8                      875. rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Płocku 
Msza św. ze spowiednikami posługującymi w katedrze (Płock, Bazylika Katedralna)
9                      Diecezjalny Dzień Skupienia RRN DP (Ciechanów)
14                    Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
15-17              Rekolekcje RRN DP (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia)
16                    Msza Święta dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 11.00)
21                    Wieczór skupienia dla animatorów RRN DP (Dąbrowa) 
23                    Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Płockiej 
25                    Sympozjum naukowe organizowane przez AK DP (Płock)
30                    Adwentowy Dzień Skupienia RRN DP (Jasna Góra)
 
GRUDZIEŃ
7                      Wieczór skupienia dla kobiet organizowany przez RRN DP (Mława)
12                    Spotkanie Parafialnych Zespołów Caritasz parafii płockich (Płock, ul. Sienkiewicza 54, godz. 16.00)
19                    Diecezjalny Dzień Skupienia RRN DP (Ciechanów)
21                    Msza Święta dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta (Płock, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, godz. 11.00)
24                    Wigilia dla Osób Bezdomnych (Płock, Caritas, ul. Sienkiewicza 54)
31                    Bal sylwestrowy RRN DP (Mława)
 
 
Ks. Jarosław Kamiński
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego

 

 

 

© 2008 Diecezja Płocka